Alegeri Locale

► Situația candidaților pentru alegerile locale din 27.09.2020 – Click aici pentru a descărca documentul.

► Anunț cu privire la aducerea la cunoștință publică faptul că mâine, 24.09.2020, ora 15:00, va avea loc ședința de constituire a Birourilor Electorale ale secțiilor de votare. – Click aici pentru a descărca documentul.

Anunț privind delimitarea secțiilor de votare la alegerile locale din 27.09.2020 – Biroul electoral de circumscripție locală nr. 8 Rupea. – Click aici pentru a descărca documentul.

► Lista experților desemnați ca președinți / locțiitori în secțiile de votare – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 12 din 19.08.2020 privind acceptarea listei de candidați la funcția de Consilier Local ai orașului Rupea din partea formațiunii PARTIDUL ALIANȚA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAȚILOR – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 11 din 17.08.2020 privind acceptarea listei de candidați la funcția de Consilier Local ai orașului Rupea din patrea formațiunii FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMANIA – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 10 din 17.08.2020 privind înregistrarea candidaturii pentru funcția de Primar, depusă de d-nul BĂRDAȘ NICOLAE – LIVIU – Click aici pentru a descărca documentul.

► Hotărârea Nr. 9 din 17.08.2020 privind acceptarea listei de candidați la funcția de Consilier Local ai orașului Rupea din partea formațiunii PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 8 din 17.08.2020 privind înregistrarea candidaturii pentru funcția de Primar, depusă de d-nul OPRIȘ ALEXANDRU – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 7 din 17.08.2020 privind acceptarea listei de candidați la funcția de Consilier Local ai orașului Rupea din partea formațiunii PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 6 din 14.08.2020 privind înregistrarea candidaturii pentru funcția de Primar, depusă de d-nul DANCIU RADU IOAN – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 5 din 14.08.2020 privind acceptarea listei de candidați la funcția de Consilier Local ai orașului Rupea din partea formațiunii ALIANȚA USR-PLUS – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 4 din 14.08.2020 privind înregistrarea candidaturii pentru funcția de Primar, depusă de d-na MOISE MARIA – CODRUȚA – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 3 din 14.08.2020 privind acceptarea listei de candidați la funcția de Consilier Local ai orașului Rupea din partea formațiunii PRO ROMANIA – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 2 din 14.08.2020 privind acceptarea listei de candidați la funcția de Consilier Local ai orașului Rupea din partea formațiunii UNIUNEA DEMOCRATĂ A MAGHIARILOR DIN ROMÂNIA – Click aici pentru a descărca documentul.

Hotărârea Nr. 1 din 09.08.2020 privind constituirea, în prima etapă, a Biroului Electoral de Circumscripție orășenească nr. 8 Rupea – Click aici pentru a descărca documentul.

► Proces – Verbal
Încheiat azi, 26.08.2020 ora 11,00, cu ocazia tragerii la sorți a numărului de ordine pe buletinele de vot pentru formațiunile politice care participă la alegeri în localitatea Rupea, județul Brașov. – Click aici pentru a descărca documentul.

► Proces – Verbal
De rămânere definitivă a candidaturilor pentru funcția de Primar al Orașului Rupea.

Încheiat azi, 24.08.2020, ora 11,00, cu ocazia rămânerii definitive a candidaturilor – Click aici pentru a descărca documentul.

► Proces – Verbal
De rămânere definitivă a candidaturilor pentru funcția de Consilier Local al Orașului Rupea.

Încheiat azi, 24.08.2020, ora 11,00, cu ocazia rămânerii definitive a candidaturilor. – Click aici pentru a descărca documentul.

Proces – Verbal
De rămânere definitivă a candidaturilor