Anunț vaccinare COVID-19, Centrul de Vaccinare

La nivelul orașului Rupea a fost amenajat Centrul de Vaccinare COVID-19, în incinta sălii de sport de la baza sportivă a orașului Rupea (str. Pieții, nr. 7).

Din motive independente de voința conducerii UAT RUPEA (lipsa dozelor de vaccin), centrul nu este deocamdată OPERAȚIONAL.

În consecință, persoanele care doresc să se vaccineze, se pot programa în alte centre active din județ sau pot aștepta până devine operațional Centrul de Vaccinare din orașul Rupea.

Înscrierile se pot face accesând Platforma Națională de informare cu privire la vaccinarea împotriva COVID-19 (vaccinare-covid.gov.ro) sau sunând la CALL CENTER BV – 021 414 44 68.

ATENȚIE! Ne aflăm în Etapa 2 de vaccinare – în acest moment se pot programa persoanele de peste 65 de ani, bolnavii cronici, personalul esențial, precum și personalul din Etapa 1.

PRIMAR
Opriș Alexandru