Comunicat Asociația Step by Step și Primăria Orașului Rupea

Asociația Centrul Step by Step pentru Educație și Dezvoltare Profesională (CEDP),
în parteneriat cu Asociația Internațională Step by Step, Reprezentanța UNICEF în România și Ministerul Educației Naționale vor derula în perioada 2018 – 2022 proiectul România crește cu tine – Educația timpurie o investiție în viitor în Județele Brașov, Bacău și un sector al Municipiului București.
UAT Rupea a semnat un acord de parteneriat cu Asociația Centrul Step by Step pentru Educație și Dezvoltare Profesională (CEDP) pentru implicarea în acest proiect.
Proiectul se înscrie în seria acțiunilor menite să susțină accesul și participarea tuturor copiilor (de la naștere la 6 ani) la educație timpurie incluzivă și de calitate.

Scopul proiectului România crește cu tine – Educația timpurie, o investiție în viitor este acela de a contribui la dezvoltarea politicilor publice în domeniul educației timpurii și la îmbunătățirea cadrului de implementare al acestora la nivel național, județean și local, asigurând astfel dreptul tuturor copiilor la educație timpurie incluzivă de calitate.

Comunicat integral – Click aici pentru descărcare.